HAKKIMIZDA

Sapanca Gazetesi yayın hayatınında aşağıdaki ilkeri baz alır.

https://www.sapancagazetesi.com.tr; Sapanca Gazetesi tarafından; Güncel, Siyaset, Spor ve Yaşam ile diğer tüm kategorilerde güncel haber sunmak ve internet kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş Sapanca'nın en geniş kapsamlı haber portalıdır.

İLKELERİMİZ

Tarafsız Habercilik: Sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara veya haberlerde adı geçen kişilere tam bir tarafsızlık içinde yaklaşmaktayız. Biz haberi okura ulaştıran "aracı" olarak, hiç bir haberin anlamını değiştirmemeyi ve hiç bir haberi manipüle etmemeyi ilke edinmiş bulunuyoruz.
Mimiksiz Habercilik: Okurlarımıza sunduğumuz haberlerin içeriğinin "iyi haber / kötü haber", "müjdeli haber / kara haber" olması ile ilgilenmiyoruz. Haberi sunarken, okura "şimdi sevinmelisin" veya "şimdi üzülmesin" havası ile sunmuyor; yalnızca gerçeği, yalnızca olanları, aktarıyoruz. Bir haberin okurda ne tür duygular uyandıracağı okurun karar vereceği bir konudur.
Açıklık: Herhangi bir gerçeğin ve herhangi bir olayın kenara itilmemesi, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde minik puntolarla bir kenara atılarak gözden saklanmaması gerektiğini savunuyoruz. Her ne olduysa ve her ne olay haber niteliği taşıyorsa bizim konumuzdur ve okurun bunu bilmeye öğrenmeye hakkı vardır. Hiç bir haberi saklamayacağız, küçültmeyeceğiz, gözden kaçırmayacağız.
Hüküm Veren Değil, Postacı Habercilik: Bizler, haberi aktaran kişiler olarak görevimizin; okurları yönlendirmek veya habere konu olay ile ilgili girişimlerde bulunmak olmadığını düşünüyoruz. Daha açık bir ifade ile, ne Sapanca'yı yöneten herhangi bir kişi veya kurumu etkilemeyi, ne de halkı haberin gücünü kullanarak yönlendirmeyi düşünmüyoruz. Bizler postacıyız. Görevimiz postayı alıcısına zamanında ulaştırmaktır. Bunun dışında "halkı aydınlatmak", "halka yol göstermek", "hükumeti yola getirmek", "toplumu düzeltmek" gibi görevlerimiz yoktur.

NE YAPIYORUZ?
Sakarya'da ve Sapanca'da meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek size sunuyoruz. Sitemizde, kendi mahallenizden Sakarya'nın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz.

YASALARA %100 UYGUN
Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına %100 uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan her türlü haber, resim, bilgi, metin; telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak suretiyle yayınlanmaktadır.

SİTE KÜNYESİ
- Yayın Sahibi: Sapanca Gazetesi
- Yayın Müdürü: Murat Arapoğlu
- Katkıda Bulunanlar: İsa Çiçek
- Reklam Departmanı: Sapanca Gazetesi - Tel: 264.582 9 000

- Hukuk Danışmanı: Av. Hüsamettin Çömlekçioğlu - Tel: 532.680 9 768

- Mali İşler: SMMM Ayşe Kahraman

- Yazılım : ARPSOFT İnternet Teknolojileri

- Servis Sağlayıcı : SuperServers / OVH Veri Merkezi / Fransa

- Haber Ajansları: Anadolu Ajansı (AA), Doğan Haber Ajansı (DHA), İhlas Haber Ajansı (İHA)